טיפול מיני - מענה לשאלות מיניות ולקשיים בתחום המיני

 

מהו טיפול מיני

 

טיפול מיני הוא טיפול הבא לעזור לאנשים להתמודד עם שאלות מיניות ועם קשיים מיניים המפריעים להם בחייהם, ולשפר את חיי המין שלהם.

 

שאלות וקשיים מיניים הינם נפוצים מאוד; רובינו ניתקל בבעיה בתחום המיני בתקופה זו או אחרת בחיינו. בניגוד לדעה הרווחת קשיים מיניים הם הנורמה, הם אינם חריגה מהנורמה.

קשיים מיניים נפוצים הם ירידת חשק מיני, פערים בחשק בין בני זוג, קושי בזקפה יציבה אצל גברים, יובש בנרתיק אצל נשים, שפיכה מהירה או מעוכבת אצל גברים, קושי להגיע לאורגזמה – נפוץ יותר אצל נשים, וכאב בחדירה אצל נשים.

 

הרבה אנשים מתביישים לשוחח על בעיות מיניות ומעדיפים לסבול בשקט.זה חבל מאוד, היות שניתן לעזור ולפתור את מרבית הקשיים, וניתן לשפר את ההנאה המינית של האדם והזוג.

בטיפול המיני האדם יכול לשוחח בחופשיות על השאלות המיניות המטרידות אותו ללא חשש משיפוטיות. בטיפול אני משוחחת עם האדם או הזוג גם על החלקים המהנים והמספקים במיניות שלהם. האפשרות לשוחח גם על ההנאה וגם על הקושי מקלה רגשית הרבה פעמים ומהווה נקודת פתיחה טובה לטיפול.

 

סיפוק בחיי המין משפר מאוד את איכות החיים שלנו ואת הזוגיות. מחקרים מראים שלחיי  מין טובים יש השפעה טובה על הבריאות.

 

הטיפול המיני כולל:

  • בירור של הקשיים של האדם או הזוג והגורמים שהביאו להם. לעתים יש לקשיים היבטים וסיבות שהפונים בעצמם אינם מודעים להן.

  • למידה של מיניות: הרחבת הידע המיני בכלל והרחבת הידע ביחס לשאלות שהביאו לטיפול.

  • הדרכה של האדם ו/או הזוג ביחס לשאלות המפריעות להם. ההדרכה כוללת הנחיות לתרגול ופתיחת אפשרויות מיניות חדשות.

  • שיפור התקשורת המינית בין בני הזוג.

  • התעמקות בעמדות המיניות והזוגיות של האדם או הזוג ופתיחת אפשרות להגמשתן. 

 

לפעמים הבעיה המינית נובעת מבעיה פיזיולוגית. במקרים אלו יש צורך לעתים גם בהתייעצות רפואית.

מהן הבעיות הנפוצות המביאות אנשים לפנות לטיפול מיני ?

 

שאלות מיניות

 

לעיתים אנשים מגיעים עם שאלות הנוגעות למיניותם, שאלות הנוגעות לרצון האדם לשחרר את מיניותו, להכיר טוב יותר את גופו, ללמוד מה מענג אותו, ממה הוא נרתע, למה הוא מתאווה. טיפול הוא מקום בטוח וטוב עבורכם לברר עם עצמכם את משאלותיכם המיניות ולהגמיש תפיסות שלעיתים עוצרות ומצמצמות את הנאתכם ממין.

 

אצל אנשים הנמצאים בזוגיות קבועה עולה לעיתים קרובות השאלה איך יקבל בן הזוג את השינוי, איך יקבל בן הזוג דרכים חדשות להגיע לעונג מיני. אל תתנו לשאלה זו להרתיע אתכם, ואל תכפו על בן/בת הזוג מהלכים

במיטה שאינם רצויים לו. פנו לטיפול. טיפול מציע מסגרת בטוחה לאדם ולזוג לברר שאלות העוסקות במה מענג אותנו בסקס שלנו. טיפול יעזור לכם להרחיב את הרפרטואר המיני, להגמיש עכבות ולהנות ממין משוחרר ומענג יותר.

 

קשיים בתפקוד המיני

 

בהכללה ניתן לחלק את הקשיים המיניים לארבע קטגוריות:

 

קשיים בהתעוררות חשק מיני

 

כאן נמצאים הזוגות שאיבדו חשק. נהוג לחשוב שגברים רוצים יותר ואילו נשים פחות. סטטיסטית זה כנראה נכון, אבל לקליניקה הרבה פעמים פונים זוגות שאצלם האשה רוצה ואילו בעלה איבד לפחות חלקית את החשק. מנסיוני, נשים פחות סובלניות למצבים בהם הן חושקות בסקס יותר מהגבר שאיתן, הן פונות לטיפול ומביאות את בן זוגן.  

 

גברים רבים מתוסכלים מאובדן החשק של האישה אבל מתרגלים לחיות עם זה. ההשלמה הזאת מקשה על שני בני הזוג. בעזרת טיפול טוב אפשר לגלות מחדש את התשוקה ואת הכיף בסקס. גילוי שמשפר מאוד את ההנאה והשמחה של כל אחד מבני הזוג ושל שניהם יחד. אם יש לכם קשיים כאלה אל תהססו לפנות לטיפול. יש סיכוי רב שתוכלו לשפר מאד את 

חיי המין שלכם. 

 

קשיים בעוררות המינית

 

קשיים בעוררות המינית קיימים גם אצל גברים וגם אצל נשים. רוב התלונות במקרה זה יהיו של גברים.

 

קשיים בעוררות מינית אצל גברים יתבטאו בקושי להשגת זיקפה יציבה. לעיתים קרובות הקושי נובע מחרדת ביצוע. המנגנון העומד בבסיס המצב החרדתי, אינו נשלט ובחלקו אינו מודע. הוא פועל פרדוקסלית: ככל שהגבר מתאמץ יותר להשיג הזיקפה, כך עולה החרדה וקטן הסיכוי להשגת זיקפה מהנה.

 

עוררות מינית אצל נשים, בשונה מגברים, אינה תואמת בהכרח את סימני העוררות הפיזיולוגיים. אצל נשים הקשר בין עוררות פיזיולוגית לתחושת עוררות סוביקטיבית הוא חלקי בלבד. אשה יכולה להיות מעוררת מינית בעוד הסמנים הפיזיולוגיים אינם מורים על עוררות וגם ההיפך – גופה של אשה יכול "אובייקטיבית" לגלות סימני עוררות בעוד בחוויתה הסוביקטיבית – היא אינה חווה זאת. סימני העוררות הפיזיולוגית אצל נשים הם סיכוך הנרתיק, תפיחת האזורים המגורים (הדגדגן והנרתיק).

גם אצל נשים חרדה היא אחת הסיבות לקושי להגיע לעוררות מינית. כמו אצל גברים – מאמץ מכוון לשלוט בעוררות,  רק יגביר בדרך כלל את החרדה ויקטין את האפשרות להשתחרר, להנות ולהגיע לעוררות מינית.

בעזרת טיפול טוב ניתן לפרוץ מעגל קסמים זה: אפשר להגביר מאוד את ההנאה מהסקס, להקטין את החרדה; ניתן להגיע לזיקפה יציבה, לתפיחת האזורים המגורים ולרטיבות בנרתיק. פתרון בעיות אלו ישחרר אתכם מנטל כבד, יביא לרווחה עצומה ולשמחה.

קשיים באורגזמה

 

גם כאן יש שוני בין קשיים של נשים לקשיים של גברים. ככלל הפורקן הנשי שונה מהפורקן הגברי: לנשים בממוצע לוקח זמן רב יותר להגיע לאורגזמה אולם לאחר שהן גומרות הן יכולות להמשיך ולגמור. גברים מגיעים לפורקן בממוצע בזמן קצר יותר מנשים, לאחר הפורקן יש רגיעה כללית ונחוץ זמן מה להתעוררות מחודשת.

 

נשים פונות בעיקר בגלל קושי להגיע לאורגזמה. גברים פונים לרוב בגלל שפיכה מהירה, ויש הפונים בגלל שפיכה מעוכבת. חלק מהגברים לא מצליחים להגיע לפורקן.

כמו בשאלת העוררות מצבים אלו מעוררים תסכול רב. אין דרך לשלוט באורגזמה, ככל שננסה לשלוט יותר סביר להניח שנאבד שליטה. לא ניתן לשלוט אבל ניתן ללמוד את הגוף ולהשיג מיומנות בהגעה לאורגזמה. המיומנות נירכשת ע"י למידה של האדם את גופו ולימוד של בני הזוג האחד את גופו של השני. אם אתם חווים קשיים בתחום זה, אל תהססו לפנות לטיפול, חבל שתמשיכו לסבול  מקשיים שאתם יכולים לפתור. אורגזמה היא מתנה גדולה לכם ולבן/בת זוגכם – אל תוותרו עליה.

 

בעיות של כאב

 

בעיות של כאב נפוצות יותר אצל נשים. הכאב הוא כאב בחדירה. לפעמים החדירה כואבת ולפעמים לא מתאפשרת כלל בגלל כיווץ של הנרתיק.

 

בהתמודדות עם שאלות של כאב חשובה מאוד הכרות טובה של האישה עם גופה, חשובה סובלנות של בן הזוג וחשובה מאוד פתיחות רגשית ומינית בין בני הזוג.

 

במקרים רבים כדאי להעזר במקביל לטיפול המיני בגניקולוגית מומחית לשאלות כאב ולעיתים גם בפיזיותרפיה של ריצפת האגן. הפיזיותרפיה היא טיפול יעודי המסייע לאשה להגיע בהדרגה ליכולת לחוות חדירה ללא כאב.

 

נשים הסובלות מכאב בחדירה או מהתכווצות הנרתיק כך שלא מתאפשרת חדירה – נוטות לסבול בשקט. יש גם בני זוג המקבלים על עצמם את רוע הגזרה. אם את סובלת מכאב בזמן יחסי מין, פני לטיפול. תפסיקי לסבול בשקט, אל תמשיכי לסבול מבעיה מעיקה זו. אפשר לטפל בה.

 

גם אתה כבן זוג יכול לסייע, אתה יכול לעזור לבת זוגך לפנות לקבלת עזרה. לא מעט נשים פונות לאחר שבן זוגן עודד והמריץ אותן לפנות לקבלת עזרה.

 

לסיכום: מה תוכלו להפיק מטיפול מיני?

 

טיפול מיני יסייע לכם להתמודד עם שאלות מיניות, יסייע בהגמשת עמדות מיניות, ובהכנסת עונג לסקס שלעיתים קצת התקרר.

 

טיפול מיני יעזור לכם לפתור קשיים מיניים המכבידים עליכם ויגביר את הנאתכם מחיי המין שלכם. אל תכנעו לבושה ואל תוותרו על עצמכם ועל הנאתכם. 

 

פנו אלי לטיפול. הטיפול אצלי מבטיח דיסקרטיות מלאה, הוא מקצועי מאוד ויכבד אתכם ואת רצונותיכם.

 

זכרו: מיניות טובה היא מפתח לביטחון עצמי, להרגשה טובה שלנו עם עצמנו וליחסים טובים ובריאים עם בן/בת הזוג שלנו.

 
 
 
 

לשאלות והתייעצות