לשאלות והתייעצות

בואו נדבר - איך לבחור מטפל ?

הסמכה: חשוב שתבחרו מטפל שהוסמך מקצועית לטיפול נפשי, ע"י גוף מקצועי מוכר. מטפלים מקצועיים מודעים היטב ליכולתם וחשוב מכך למגבלות יכולתם – חוסר מודעות המטפל למיגבלות היכולת, עלול ליצור אופוריה בתחילת הטיפול ולסבך בהמשך את הפונים אליו.

 

"כימיה":  חשוב שתיבחרו במטפל/ת שנוח לכם איתו/ה. תהליך טיפולי הוא תהליך אינטימי המאפשר חשיפה. יהיה לכם קל יותר לפתוח ולברר שאלות ומצוקות בסביבה שתרגישו בה נוח.

 

מקצועיות:  חשובה התרשמותכם ממקצועיותו של המטפל. שימו לב אם במהלך המפגש אתם מרגישים מובנים במידה רבה, אם המפגש הטיפולי פותח לכם זוויות ראיה חדשות, שאלות או קישורים שלא חשבתם עליהם, אם יש בדברים או באווירת הפגישה משהו המקל על מצוקתכם. טיפול לעיתים קרובות הוא תהליך הדורש סבלנות, במיוחד כשהמצוקה גדולה והרצון לעזרה מיידית מאוד חזק. תוכלו להתרשם התרשמות ראשונית מהעזרה המוגשת לכם ע"י המטפל.

 

מסירות: חשוב שתתרשמו מרצינותו ומסירותו של המטפל. הנפש שלנו על כל מורכבותה ויופיה – ראויה שנכבד אותה וננהג בה בחכמה, ברגישות ובעדינות. 

 

בבואנו לטפל בעצמנו אנו ראויים למטפל שיכבד אותנו על כל מורכבותינו ויתמסר להבנה של הדברים שנפקיד בידו.

 

המלצות: המלצות על מטפל זה או אחר יכולות מאוד לסייע, בעיקר אם מדובר באדם המכיר היטב אתכם ומכיר מקרוב את עבודת המטפל המומלץ. יחד עם זאת האינטראקציה הנוצרת בטיפול היא ייחודית לכל טיפול וחשוב מאוד שתקשיבו כאן גם לקול לבבכם.

 

סקס